GN 37/2021 Archiwum

Hiszpania: Ruszają szczepienia dla dzieci powyżej 12 lat bez wymogu rezerwacji terminu

Hiszpańskie służby medyczne rozpoczynają w poniedziałek szczepienia przeciwko Covid-19 wśród dzieci powyżej 12 roku życia bez konieczności wcześniejszego rezerwowania terminu.

Jak podały w niedzielę służby medyczne Hiszpanii, jednym z pierwszych regionów kraju, gdzie dzieci w wieku 12-17 lat będą szczepione w trybie natychmiastowym są Wyspy Kanaryjskie. Pierwsze szczepienia dla młodzieży szkolnej ruszają tam już w poniedziałek rano.

W niedzielnym komunikacie rząd Wysp Kanaryjskich potwierdził, że szczepienie młodzieży szkolnej prowadzone będzie w dni robocze w sierpniu w kilku wybranych punktach medycznych na tym archipelagu.

Wśród wspólnot autonomicznych Hiszpanii, w których rozpoczęto już szczepienia przeciw Covid-19 wśród młodzieży szkolnej, jest Kraj Basków. W regionie tym wymagana jest jednak wcześniejsza rezerwacja wizyty na szczepieniu za pośrednictwem internetu.

W czerwcu minister zdrowia Hiszpanii Carolina Darias ogłosiła, że najpóźniej do drugiej połowy sierpnia powinien zostać uruchomiony w całym kraju proces szczepień przeciwko koronawirusowi uczniów w wieku powyżej 12 lat.

Dotychczas proces szczepień przeciwko Covid-19 zakończyło w Hiszpanii ponad 26,9 mln osób, a 31,8 mln obywateli przyjęło jedną dawkę szczepionki.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama