Nowy numer 38/2021 Archiwum

Mediolan. Właściciele będą mogli być chowani z ulubionymi zwierzętami

Rada Miasta w Mediolanie zatwierdziła nowy regulamin dla cmentarzy, dostosowując zasady do przepisów krajowych i regionalnych. Najważniejszą zmianą jest ta, że zwierzęta będą mogły być grzebane w tych samych grobach, co ich właściciele.

W ten sposób zaktualizowano przepisy obowiązujące od 2015 roku. Zmiany dotyczą także pochówków na miejscowych cmentarzach osób zarejestrowanych w AIRE, czyli rejestrze Włochów mieszających za granicą, nierezydujących obecnie w Mediolanie. Rozporządzenie obejmuje także mieszkańców, którzy na przykład przenieśli się z miasta do placówek opiekuńczo-leczniczych poza jego granicami. Wprowadzono też zapis, że w grobach rodzinnych będą mogły być pochowane osoby niespokrewnione z nimi, za zgodą spadkobierców.

Ale największy rozgłos przyniósł zapis, że będzie można być pochowanym obok ulubionego zwierzęcia, zgodnie z regionalnymi przepisami. "Prawo Pałacu Lombardia [gdzie mieszczą się władze miejskie - przyp. aut.] przewiduje, że w przypadku wcześniejszej prośby lub woli zmarłego albo jego spadkobierców możliwe będzie pochowanie - po kremacji i w osobnej urnie - także jego ukochanego zwierzęcia. Prochy czworonożnego przyjaciela zostaną złożone w tej samej niszy lub grobie rodzinnym" - pisze "Avvenire", największy włoski dziennik katolicki. "Regionalne rozporządzenie wykonawcze nie zostało jeszcze wydane, ale zmiana jest już gotowa do wprowadzenia w życie bez konieczności zmian w obowiązujących przepisach gminnych".

Zarząd cmentarza zastrzega sobie także określenie długości koncesji na pochówek przedmiotów niewyróżnionych w regulaminie i ustalenie odpowiednich taryf.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama