Nowy numer 30/2021 Archiwum

Prezydent Zełenski: kanclerz Merkel zaprosiła mnie do Berlina na 12 lipca

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zaprosiła we wtorek prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego do złożenia wizyty w Berlinie 12 lipca. O zaproszeniu poinformował na Twitterze Zełenski. Przywódcy rozmawiali przez telefon w 80. rocznicę napaści III Rzeszy na ZSRR.

Zełenski przekazał, że rozmawiał tego dnia z kanclerz Niemiec o tym, iż świat musi zrobić wszystko, by zapobiec takim tragediom, jaką była II wojna światowa.

Rozmówcy podkreślili istotę historycznej odpowiedzialności za zbrodnie niemieckiego nazizmu na terytorium Ukrainy oraz pielęgnowania pamięci o ofiarach - czytamy w komunikacie biura prezydenta Ukrainy.

"Jestem wdzięczny za zaproszenie do złożenia wizyty w Berlinie 12 lipca, by omówić obecne kwestie dotyczące bezpieczeństwa i współpracy Ukrainy i Niemiec" - napisał Zełenski na Twitterze.

Biuro prezydenta podało, że również Zełenski potwierdził zaproszenie dla Merkel do złożenia wizyty na Ukrainie i udziału w inauguracji tzw. Platformy Krymskiej i sierpniowych uroczystościach z okazji 30-lecia niepodległości kraju.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama