Nowy numer 30/2021 Archiwum

Samorząd województwa przekaże ponad milion złotych na pomoc pogorzelcom

Samorząd województwa przekaże ponad milion złotych na pomoc pogorzelcom z Nowej Białej - poinformowało w niedzielę biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego. Marszałek Witold Kozłowski spotkał się z samorządowcami i parlamentarzystami z powiatu nowotarskiego i przekazał, że każda poszkodowana rodzina otrzyma wsparcie.

"Reakcja musi być natychmiastowa. Przeznaczamy w pierwszym etapie ponad milion złotych na pomoc dla pogorzelców z Nowej Białej. Przeznaczymy na każdy budynek zamieszkały blisko 50 tys. złotych. Na bieżąco będziemy analizować sytuację i jeśli będzie taka potrzeba, pomoc będzie kontynuowana. Zadbamy o każdą rodzinę, która ucierpiała w tym pożarze" - podkreślił marszałek Witold Kozłowski.

Pożar wybuchł w sobotę, w godzinach wieczornych. Ogniem objętych było kilkadziesiąt domów i budynków gospodarczych.

Marszałek Kozłowski podziękował strażakom z Ochotniczych Straży Pożarnych i Państwowej Straży Pożarnej zaangażowanym w akcję gaśniczą, wszystkim służbom, które pracowały na miejscu i mieszkańcom Nowej Białej, którzy pospieszyli z pomocą sąsiadom.

Według danych Inspektoratu Nadzoru Budowlanego ogień uszkodził 25 budynków mieszkalnych, w których mieszkało 27 rodzin - w sumie ponad 100 osób. Spłonęło lub zostało uszkodzonych około 50 obiektów gospodarczych. W gaszeniu pożaru uczestniczyło 107 zastępów, 400 strażaków PSP i OSP z dziewięciu powiatów. Poszkodowanych zostało dziewięć osób, które zostały przewiezione do szpitali w Zakopanem i Nowym Targu. Pod opieką lekarzy wciąż pozostaje jedna osoba.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama