Nowy numer 4/2023 Archiwum

Papież wzywa do otwarcia na uchodźców i pomocy Birmie

Po modlitwie Anioł Pański Papież przypomniał, że dzisiaj obchodzony jest Światowy Dzień Uchodźcy, promowany przez Organizację Narodów Zjednoczonych, pod hasłem „Razem możemy dokonać zmian”.

Franciszek zachęcił do otwarcia serc dla uchodźców, uczynienia swoimi ich smutków i radości oraz uczenia się od nich odważnej wytrzymałości. Wskazał, że w ten sposób wszyscy razem przyczynimy się do rozwoju wspólnoty bardziej ludzkiej, jednej wielkiej rodziny. Ojciec Święty zwrócił także uwagę na sytuację w Birmie.  

Papież wzywa do otwarcia korytarzy humanitarnych w Birmie

„Dołączam swój głos do apelu biskupów Birmy, którzy w ubiegłym tygodniu wystosowali apel, zwracający uwagę całego świata na wstrząsające doświadczenia tysięcy ludzi, którzy zostali wysiedleni i umierają z głodu w tym kraju: «bardzo uprzejmie błagamy o umożliwienie utworzenia korytarzy humanitarnych» oraz o poszanowanie «kościołów, pagód, klasztorów, meczetów, świątyń, a także szkół i szpitali» jako neutralnych miejsc schronienia – wzywał Ojciec Święty. – Niech Serce Chrystusa poruszy serca wszystkich, przynosząc Birmie pokój!”

Franciszek pozdrowił także pielgrzymów z Włoch oraz innych krajów, m.in. Stowarzyszenie Katolickich Przewodników i Skautów Włoskich, delegację matek uczących w szkołach oraz młodych z Centrum Ojcze Nasz w Palermo, założonego przez bł. ks. Giuseppe Puglisi. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy