Nowy numer 23/2021 Archiwum

Niepokonani

„Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym” – śpiewali od lat. Teraz uznali, że właśnie nastąpił ten moment. Zespół Perfect, jedna z legend polskiego rocka, oficjalnie zakończył działalność.

Ich utwory, takie jak „Autobiografia”, „Nie płacz Ewka” czy „Chcemy być sobą”, przez niektórych słuchaczy traktowane były jak hymny pokolenia wchodzącego w dorosłość na początku lat 80. ubiegłego wieku. Jednak i w ostatnich dziesięcioleciach Perfect, już bez Zbigniewa Hołdysa, wypuszczał od czasu do czasu przebój, który nuciła cała Polska. Dlatego decyzja o definitywnym zakończeniu działalności zespołu bez dokończenia pożegnalnej trasy koncertowej była dla wielu fanów zaskakująca.

Dostępne jest 21% treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
Wykup dostęp do całego wydania:
Nowy numer 23/2021 . Cena 3,99.

Wykupuję.
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Szymon Babuchowski

Kierownik działu „Kultura”

Doktor nauk humanistycznych w zakresie literaturoznawstwa. Przez cztery lata pracował jako nauczyciel języka polskiego, w „Gościu” jest od 2004 roku. Poeta, autor pięciu tomów wierszy. Dwa ostatnie były nominowane do Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego, a „Jak daleko” został dodatkowo uhonorowany Orfeuszem Czytelników. Laureat Nagrody Fundacji im. ks. Janusza St. Pasierba, stypendysta Fundacji Grazella im. Anny Siemieńskiej. Tłumaczony na język hiszpański, francuski, serbski, chorwacki, czarnogórski, czeski i słoweński. W latach 2008-2016 prowadził dział poetycki w magazynie „44/ Czterdzieści i Cztery”. Wraz z zespołem Dobre Ludzie nagrał płyty: Łagodne przejście (2015) i Dalej (2019). Jest też pomysłodawcą i współautorem zbioru reportaży z Ameryki Południowej „Kościół na końcu świata” oraz autorem wywiadu rzeki z Natalią Niemen „Niebo będzie później”. Jego wiersze i teksty śpiewają m.in. Natalia Niemen i Stanisław Soyka.

Kontakt:
szymon.babuchowski@gosc.pl
Więcej artykułów Szymona Babuchowskiego

 

Zobacz także