Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

W sobotę w archidiecezji warszawskiej święcenia przyjmie najwięcej diakonów od 30 lat

Dwudziestu sześciu diakonów z archidiecezji warszawskiej przyjmie w sobotę święcenia kapłańskie. To najwyższa liczba święconych od 1992 r. w obecnych granicach archidiecezji - poinformowało we wtorek biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

Jak zaznaczyli autorzy komunikatu, spośród 26 przyszłych księży 21 przygotowywało się do kapłaństwa w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie, a pięciu w Archidiecezjalnym Seminarium Duchownym "Redemptoris Mater".

"Gdy przed rokiem przyjmowali święcenia diakonatu, kard. Kazimierz Nycz powiedział, że od 30 lat nie było tak licznego rocznika, +co jest wielkim darem dla Kościoła, ale i dla misji+" - czytamy w komunikacie.

Jego autorzy poinformowali, że zazwyczaj nowi księża przyjmują święcenia kapłańskie w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie. W tym roku, podobnie jak i w poprzednim, ze względu na pandemię Covid-19, msza św., w czasie której przyjmą święcenia prezbiteratu, zostanie odprawiona o godz. 10:00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Sakramentu święceń w stopniu prezbiteratu udzieli im biskup Rafał Markowski.

W diecezji warszawsko-praskiej święcenia prezbiteratu odbędą się 5 czerwca. Podczas mszy św. o godz. 10.00 w katedrze warszawsko-praskiej biskup Romuald Kamiński udzieli sakramentu święceń sześciu diakonom szóstego roku diecezjalnego seminarium duchownego.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy