Nowy numer 19/2021 Archiwum

Wystarczająco wszechmocny

Miała problem. Gdy jej głowę rozsadzały setki czarnych scenariuszy, usłyszała: „Czy myślisz, że zabraknie Mi wszechmocy, abym cię wspierał?”

Nie jestem godzien, aby się z Nim spotkać – słyszę bardzo często. To oczywiste, że nie jesteś godzien. Ale… On jest godzien, by spotkać się z tobą!

Jego drogi nie są naszymi drogami. Jego myśli nie są naszymi myślami. A jednak zaryzykował i zrobił wszystko, by spotkać się ze swym stworzeniem. Bóg szukający człowieka.

Pamiętam, jak przed laty złośliwe starsze rodzeństwo pokazało w Sienie małemu Nikodemowi relikwiarz z palcem Świętej Katarzyny: „Wiesz dlatego odpadł? Bo tak, jak ty ssała kciuk!” Malec przez pewien czas na hasło „Siena” reagował traumatycznie. To właśnie w tym rozpalonym słońcem mieście Toskanii święta Katarzyna usłyszała od Jezusa: „Wiedz córko, że Ja jestem tym, który jest. Ty jesteś tą, która nie jest”.

Co ciekawe, w hebrajskim języku biblijnym nie używa się czasownika „być” w czasie teraźniejszym. Jeżeli chcemy orzec czyjeś istnienie używamy zawsze okrężnych form gramatycznych, by tego czasownika „jest” nie użyć w czasie teraźniejszym. Dlaczego? Bo tym, który „jest” jest tylko Bóg.

On jest. Czy to nie powinno nam wystarczyć? Nie jesteśmy godni, by się z Nim spotykać, ale On jest godzien, by to zrobić! To rozwiązuje problem i wskazuje zupełnie nowy punkt widzenia. Możemy spojrzeć na nasze nędze, słabości, problemy przez pryzmat Jego wszechmocy.

Gdy przed Faustyną stało konkretne zadanie zanotowała. „W pewnej chwili uczulam w duszy przynaglenie, abym się zabrała do czynu i wypełniła wszystko, czego Bóg żąda ode mnie” . Gdy zmagała się z wątpliwościami, a jej głowę rozsadzały setki czarnych scenariuszy w kaplicy usłyszała: „Czemu się lękasz? Czy myślisz, że zabraknie Mi wszechmocy, abym cię wspierał?”

Nasz Pan i Brat, Jezus jest wystarczająco wszechmocny.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także