Nowy numer 17/2024 Archiwum

Napraw sprzęty i relacje

Czy reperowanie popsutych przedmiotów ma sens? Kto jeszcze się tym zajmuje i jaki to może mieć wpływ na środowisko i relacje sąsiedzkie?

Według danych Głównego Urzędu Danych Statystycznych w roku 2017 w Polsce zostało zebranych 126 mln ton odpadów, z czego 9,5 proc. stanowiły odpady komunalne, czyli te, które pochodzą z gospodarstw domowych. Około 57 proc. przeznaczono do odzysku, z czego tylko 27 proc. do ponownego wykorzystania, czyli recyklingu. Ponowne wykorzystanie śmieci ułatwia ich segregowanie, ale ważna jest też świadomość, że popsutą lub częściowo zniszczoną rzecz można naprawić i dalej z niej korzystać.

Dostępne jest 41% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Anna Leszczyńska-Rożek

Redaktorka działu „4 strony kobiety"

Absolwentka muzykologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współzałożycielka Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa, w którym koordynowała projekty „Cztery żywioły" (cykl zajęć dla dzieci w gorszej sytuacji materialno-rodzinnej), wystawę fotografii naukowej „Mikro-Makro. Skale wszechświata" i cykliczne spotkania Śląskiej Kawiarni Naukowej w Katowicach. Autorka tekstów w miesięczniku „Mały Gość Niedzielny". Od 2018 r. w „Gościu Niedzielnym" prowadzi dział Cztery Strony Kobiety. Mama bliźniąt i żona Tomasza. Gra na skrzypcach w zespole Dobre Ludzie. Żegluje, eksperymentuje w kuchni, a od czasu do czasu wyrusza do dalekich krajów (m.in. Uganda, Islandia i Indie), by poznawać nowych ludzi, smaki, zapachy i miejsca.

Kontakt:
Więcej artykułów Anny Leszczyńskiej-Rożek