Nowy numer 48/2023 Archiwum

Jezus upada nad Notecią

Po jednej stronie dopływu Warty mijam ogród, w który wsiąkał krwawy pot Jezusa. Pół kilometra od wsi Rybitwy Judasz pocałunkiem zdradził Syna Człowieczego. Od Annasza do Kajfasza wędruję już po drugiej stronie rzeki. Zbudować Jerozolimę na Kujawach? Czemu nie?

Ruszyliśmy na północ, na „Kujawy białe, gdzie ziemia licha, piachy niebywałe, kozy, dziewanna, sosny i rozstaje”, jak zaśpiewałby Edward Stachura. Nie szukaliśmy jednak chaty Potęgowej, ale uliczek spalonego słońcem Miasta Pokoju. Tak, tak. Nie wyjeżdżając z kraju (zaszczepiony Izrael bierze głęboki oddech po paraliżu lockdownu), mogliśmy pospacerować po Jerozolimie. Niedaleko, w województwie kujawsko-pomorskim.

Dostępne jest 8% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza