Nowy numer 15/2021 Archiwum

Kropielnice bezdotykowe – nowość w kościele

Wygląda na to, że w dobie walki z COVID, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo wiernych, nowinka techniczna jaką jest bezdotykowe aspersorium stanie się koniecznością każdego mniejszego jak i dużego kościoła.

Kropielnica bezdotykowa to nic innego jak dozownik elektroniczny, który podaje małą dawkę wody święconej wprost na dłoń lub palce. Jako przykład prezentujemy urządzenie oferowane przez firmę ELVERRE z Torunia.

To estetycznie, solidnie wykonany automat umożliwiający po jednorazowym napełnieniu podanie około 2.500 dawek wody święconej. Po podsunięciu dłoni lub palców pod dozownik, popłynie duża kropla o objętości około 0.3 ml – to w zupełności wystarcza, aby poczuć wodę i uczynić znak Krzyża Świętego.

Urządzenie dostępne jest w kilku wersjach. Najprostsza – mocowana jest do ściany i wymaga stałego zasilania z gniazdka elektrycznego. Nieco lepsza ma wbudowany akumulator umożliwiający pracę przez około 3 dni – ale również może być na stałe podłączona do prądu.

Jest też wersja ze statywem, w którym ukryto jeszcze większy akumulator. Urządzenie może być przenoszone w różne miejsca zależnie od potrzeb i okoliczności.

Automat wykonany jest z nierdzewnej stali, malowanej na tzw. złoty antyk.

Kropielnice bezdotykowe – nowość w kościele

Zapraszamy na stronę producenta: https://www.elverre.pl

Artykuł sponsorowany

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama