GN 7/2021 Archiwum

Zakopane pełne turystów

Policja oceniła, że przestrzeganie zasad sanitarnych przez turystów zdecydowanie się poprawiło.

Do Zakopanego na weekend przyjechali turyści, co widać po ruchu ulicznym; hotele i pensjonaty są wypełnione. Pod Tatry przyjechały dodatkowe siły policji, które pilnują porządku m.in. na Krupówkach.

"To była bardzo spokojna noc w Zakopanem. Praktycznie nie odnotowaliśmy żadnych charakterystycznych zdarzeń, które by miały znaczenie dla porządku i bezpieczeństwa" - powiedział rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Pod Tatrami da się zauważyć wiele patroli policyjnych, szczególnie na Krupówkach, gdzie w miniony weekend dochodziło do łamania przepisów sanitarnych. Minionej nocy z soboty na niedzielę policja odnotowała pojedyncze osoby, które nie miały ubranych maseczek ochronnych. Jedna z zatrzymanych osób, którą policjanci chcieli ukarać za brak maseczki, chciała wręczyć policjantom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od czynności. Ta osoba została zatrzymana i odpowie za usiłowanie wręczenia łapówki.

Łącznie od piątku do niedzieli rano policja przeprowadziła w powiecie tatrzańskim 189 interwencji. Odnotowano 249 wykroczeń i nałożono 189 mandatów karnych, z czego 151 dotyczyło nie zakładania maseczek. Pozostałe to mandaty porządkowe, głównie dotyczące spożywania alkoholu w miejscach publicznych. 60 wniosków o ukaranie zostało skierowanych do sądu, z tego 50 dotyczy braku założonych maseczek.

Policjanci wspólnie z inspektorami sanepidu prowadzą także kontrole obiektów gastronomicznych i stacji narciarskich. Na 36 przeprowadzonych kontroli stwierdzono jedną nieprawidłowość w lokalu gastronomicznym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

h