Nowy numer 2/2021 Archiwum

Intensywne opady śniegu i siarczysty mróz - IMGW ostrzega 8 województw

W niektórych miejscach może spaść kolejne 30 cm śniegu. Gdzie do tej pory opady były najbardziej obfite?

Jak dotąd w czasie obecnego ataku zimy stacje IMGW zarejestrowały największy przyrost pokrywy śnieżnej w Zubrzycy Dolnej na Orawie, u stóp Babiej Góry. W tej miejscowości spadło w ostatnich opadach aż 38 cm. puchu i pokrywa śnieżna wynosi tak 40 cm. Niewiele mniej świeżego śniegu spadło w beskidzkich miejscowościach województwa Śląskiego - Istebnej (34 cm) i Kamesznicy (32 cm).  Jednak przed opadami pokrywa w żadnym z tych trzech miejsc nie była zbyt gruba i w tej chwili najwięcej śniegu leży w Tatrach - w Dolinie PięciuStawów blisko 70 cm (z czego 20 cm świeżego). 

To jednak nie koniec zimowej ofensywy. IMGW wydało różnego rodzaju ostrzeżenia dla 8 województw. Gdzie i czego możemy się spodziewać?

Intensywne opady śniegu

  • Zachodnia część województwa dolnośląskiego - tutaj może przybyć kolejne 20-30 cm białego puchu. Wydano alert drugiego stopnia.
  • południowa część województw śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego - obowiązuje ostrzeżenie pierwszego stopnia. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej to 15-20 cm.

Siarczysty mróz

  • Podlasie - temperatura może spaść lokalnie nawet do -16 st. C., a uczucie zimna pogłębi dodatkowo wiatr.

Oblodzenia

  • Ostrzeżenie dotyczące oblodzenia dotyczy województw zachodnich: zachodniopomorskiego i lubuskiego, a także Wielkopolski.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama