Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kościół w czasach zarazy - debata z udziałem duszpasterzy

Na koniec roku kalendarzowego i po 9 miesiącach zmagań z pandemią Instytut Dialogi Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie zrealizował konferencję „Kościół w czasach zarazy”. z udziałem duszpasterzy reprezentujących różne środowiska i stanowiska w Kościele.

W debacie udział wzięli: ks. Tomasz Szopa (rektor Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie), o. Grzegorz Siwek (franciszkanin konwentualny, gwardian i proboszcz parafii w Rychwałdzie) i ks. Tomasz Telus (ze zgromadzenia Księży Misjonarzy, duszpasterz akademicki "Na Miasteczku" w Krakowie). Dyskusję z ramienia Instytutu moderował Krzysztof Sadło, prywatnie także lider wspólnoty Koinonia (Kraków).

Konferencja koncentrowała się wokół 3 tematów: duchowy odbiór epidemii przez duszpasterzy i wiernych; organizacja i funkcjonowanie Kościoła oraz różnych jego części, wspólnot i grup w warunkach zagrożenia epidemicznego i wprowadzonych obostrzeń; kwestie materialne: nowe technologie, duszpasterstwo wirtualne i utrzymanie Kościoła w aktualnych okolicznościach.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama