Nowy numer 2/2021 Archiwum

Co za rok!

To był rok, w którym dałem Mu nieskończenie wiele dowodów, by przestał mnie kochać, ale żaden z nich Go nie przekonał.

To był rok, w którym badał mnie ogniem i nie znalazł we mnie wierności, ale pokazał, że On sam jest wierny i nie złamie danego mi słowa.
To był rok, w którym sądziłem moich braci, a więc będę osądzony.
To był rok, w którym dałem Mu nieskończenie wiele dowodów, by przestał mnie kochać, ale żaden z nich Go nie przekonał.
To był rok, w którym często wchodziłem na drogę Złego, skupiając się na katolicko-katolickiej jatce, podziałach i na tym, co nas różni. To podcinało mi skrzydła i sprawiało, że zbyt często zapominałem o zasadniczej misji: szukaniu jedności i budowaniu mostów.
To był rok, w którym napisałem na tę stronę niemal 90 biblijnych komentarzy, ale i tak wszystkie są „słomą” wobec tego, jaki On jest naprawdę.
To był rok, w którym moi bracia i siostry na ulicach kazali mi wypierd…, a ja często nie potrafiłem odpowiedzieć im błogosławieństwem.
To był rok, w którym Bóg pokazywał mi nieustannie, że jest miłosierny, a „godzina łaski” trwa u Niego 24/7.
To był rok, w którym dostałem alergii na wszelkiej maści spotkania i konferencje online i baaaardzo doceniłem to, czym jest uwielbienie/pójście na mecz/piwo/spacer w realu.
To był rok skupiania się na detalach, drobnostkach, zachwytu nad tym, wobec czego dotąd przechodziłem obojętnie.
To był rok wielkiej tęsknoty.
To był rok, w którym dla części społeczeństwa byłem zamkniętym katolem, dla części przedstawicielem „Kościoła otwartego”, dla części talibem i ortodoksem. „Wybiegasz przed szereg” – mówili jedni. „Wleczesz się z tyłu” – wołali drudzy. Dla jednych byłem zwiedzonym charyzmatykiem, dla drugich katobetonem, a dla Niego synem.
I powiem Wam szczerze: ta relacja mi wystarcza.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także