Nowy numer 3/2021 Archiwum

Najskuteczniejsze narzędzia jakimi pod koniec 2020 roku dysponuje pozycjonowanie stron

Mijają lata a pozycjonowanie stron wciąż stanowi jedną ze skuteczniejszych dróg do osiągnięcia popularności w sieci. Oczywiście każdego roku zmienia się wachlarz metod stosowanych przez specjalistów, by pomóc Ci osiągnąć upragnione topowe miejsca na listach wyników Google. W poniższym tekście z pomocą ekspertów przyjrzymy się dwóm najważniejszym narzędziom i metodom pozycjonerów, które gwarantują powodzenie w kampaniach sprzedażowych oraz tych obliczonych na zmiany w wizerunku marki.

Chcesz dostać się na czoło wyników wyszukiwania? Wybierz odpowiednie słowa kluczowe!

Na początku każdego pozycjonowania mierzymy się z analizą słów kluczowych. Brane pod uwagę są różne warianty, jednak ostatecznie wybieramy frazy zapewniające największy ruch i ilość konwersji. Profesjonaliści z agencji marketingu internetowego dzięki wieloletniemu doświadczeniu doskonale wiedzą, jakie wyrazy kluczowe będą decydujące w Twojej branży. Także pilna obserwacja strategii konkurencji często przynosi jasne pomysły na pokonanie jej w najważniejszych zapytaniach. Fachowcy pamiętają też, że produktu szukają często nabywcy używający w tym celu mowy potocznej, co każe nam włączyć w poczet słów kluczowych również kolokwializmy, jakimi posługują się klienci w danej dziedzinie. Po wcieleniu się w rolę nabywcy przychodzi czas na zdecydowanie do jak szerokiego grona odbiorców kierowana jest oferta – czy będziemy walczyć o rynek lokalny, czy też ogólnopolski. Kiedy już to wszystko ustalimy, za pomocą planera słów kluczowych Google Ads a także specjalistycznych narzędzi doprecyzujemy pola, na których jesteśmy w stanie skutecznie pobić branżowych rywali.

Audyt SEO - przekonaj się czy Twoja strona jest odpowiednio dostosowana do wymogów Google

W dalszej kolejności chcemy wiedzieć, jak wyszukiwarka widzi naszą stronę. Tutaj przychodzi nam z pomocą audyt SEO, którego celem jest ocena stanu dopasowania witryny do wciąż zmieniających się algorytmów i wytycznych Google. Ważne, abyśmy tę procedurę zlecili komuś, kto doskonale orientuje się w obecnym kształcie standardów proponowanych przez wyszukiwarkę – gwarantem sukcesu może w tym przypadku być zatrudnienie fachowców funkcjonujących na rynku przez wiele lat. To oni będą najlepiej orientować się w niuansach i subtelnościach dotyczących zmian w algorytmach firmy z Moutain View. W trakcie audytu w roku 2020 badamy takie czynniki jak czas ładowania witryny, budowę adresów URL, linkowanie wewnętrzne, strukturę semantyczną serwisu, meta tagi, zduplikowane treści, mapa strony oraz potencjalnie ukryte treści.

Audyt SEO dzielimy natomiast na działania On-Site i Off-Site. Pierwsze badają czynniki związane ze stroną takie jak chociażby prezentacja serwisu i analiza treści, drugie zaś zajmują się oceną profilu linków zewnętrznych prowadzących pod nasz internetowy adres. Warto podkreślić, że raport i wskazówki wypływające z audytu są pomocne na każdym etapie działalności firmy w internecie. Zatem niezależnie czy dopiero zaczynasz przygodę ze światem www czy też funkcjonujesz w nim od lat – profesjonalna ocena strony zawsze przyniesie Ci duże korzyści!

źródło:https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/

Artykuł zewnętrzny

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama