Nowy numer 38/2023 Archiwum

Adwent w czasach pandemii

Biskupi zachęcają księży, by w tym trudnym czasie "stwarzali wiernym możliwość uczestnictwa w rekolekcjach adwentowych zarówno w kościele, jak i on-line".

Pandemia zmieniła nasz codzienny sposób funkcjonowania, również w wymiarze duszpasterskim i praktyk religijnych. W wielu osobach wywołuje ona lęk i niepewność. W wielu już zostawiła trudne doświadczenie choroby, a nawet śmierci bliskiej osoby - napisali polscy biskupi.

W Apelu Prezydium Konferencji Episkopatu Polski na czas Adwentu biskupi zauważyli, że w porównaniu z poprzednimi, tegoroczny Adwent będzie wyjątkowy. W tym trudnym czasie zachęcają jednak wiernych do uczestnictwa w Mszach Roratnich, do Sakramentu Pojednania i do adoracji Najświętszego Sakramentu przy zachowaniu wszystkich obostrzeń sanitarnych.

"Prosimy, aby w nadchodzącym czasie otworzyć nasze serca na nadzieję, którą przynosi Chrystus. Niech oczekiwanie na spełnienie tej nadziei umocni naszą wiarę, stając się źródłem pokoju serca oraz przyczyni się do przemiany nie tylko pojedynczych osób, ale i całych społeczności - naszych rodzin i naszej ojczyzny".

Czytaj też w najnowszym "Gościu":

Biskupi zachęcili także kapłanów, aby towarzyszyli ludziom w ich codziennych problemach i zmaganiach; dawali możliwość uczestniczenia w Eucharystii, w rekolekcjach adwentowych zarówno w kościele, jak i on-line oraz posługiwali w konfesjonałach.

"Jako kapłani, nie szczędźcie czasu, aby codziennie spotykać się ze Słowem Bożym, trwać przed Najświętszym Sakramentem, modląc się za naszych parafian - o głęboką wiarę, o świętość życia, za Kościół i wreszcie za naszą ojczyznę - o pokój i umacnianie jej chrześcijańskiej tożsamości".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast