Nowy numer 48/2020 Archiwum

Dwie niezwykłe kobiety w czwartym sezonie "The Crown"

Tym razem widzowie zobaczą okres panowania Elżbiety II, w którym na horyzoncie dziejów pojawią się "Żelazna Dama" i księżna Diana Spencer.

"The Crown" to wyprodukowany przez platformę Netflix serial opowiadający historię panowania Elżbiety II. To wciągająca produkcja, w której coś dla siebie znajda zarówno fani politycznej intrygi jak i romansu. Pierwsze trzy sezony zdobyły serca milionów widzów na całym świecie, czwarty ma być równie dobry. Akcja rozpoczyna się u schyłku lat 70. XX wieku. Wielkie emocje obudził już zwiastun, z którego wynika, że na scenę wkroczą dwie niezwykłe kobiety - Margaret Thatcher i Diana Spencer. 

O czym opowiada fabuła kolejnej odsłony "The Crown"? Skupia się m.in. na intensywnych poszukiwaniach małżonki dla księcia Karola, który jest przecież następcą tronu oraz na napiętej relacji między Elżbietą a "Żelazną Damą". W tle tych relacji toczy się m.in. wojna o Falklandy/Malediwy, w którą Thatcher zaangażowała armię brytyjską, a także krwawe zamachy, jakie Irlandzka Armia Republikańska przeprowadzała w latach 80. na Wyspach Brytyjskich. 

Premiera nowego sezonu już w niedzielę, 15 listopada w Netflixie.

The Crown: Sezon 4 | Oficjalny zwiastun | Netflix
Netflix Polska
« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama