GN 43/2020 Archiwum

Sanktuarium w Fatimie wprowadzi limit liczby wiernych 13 października

Władze Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie ograniczą liczbę uczestników uroczystości 13 października – w 103. rocznicę objawień maryjnych. Oznajmiła o tym publiczna telewizja Portugalii RTP.

Na plac przy Kapliczce Objawień ma zostać wpuszczonych zaledwie jedna trzecia wiernych, którzy mogliby go wypełnić.

Już wcześniej rektorat Sanktuarium zapowiedział, że z powodu wysokiego ryzyka zakażeń i dużej liczby uczestników, którzy przybyli do tego portugalskim miejscu kultu 13 września, konieczne będzie wprowadzenie obostrzeń. Głównym ich jest konieczność zapewnienia 1,5-metrowego dystansu społecznego między wiernymi.

Dotychczas socjalistyczny gabinet Antonia Costy ogłosił, że nie planuje wprowadzania limitu liczby osób uczestniczących w uroczystościach 103. rocznicy ostatniego objawienia w Fatimie. Przypomniał jednak o onieczności przestrzegania odpowiednich odległości między ludźmi oraz o obowiązku noszenia masek ochronnych na terenie sanktuarium fatimskiego, w tym również na świeżym powietrzu.

We wtorek 29 września władze Sanktuarium poinformowały, że uroczystości 13 października poprowadzi przewodniczący Konferencji Episkopatu Portugalii biskup Setúbalu - José Ornelas.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama