Nowy numer 40/2020 Archiwum

Zgromadzenie końca świata

Elisa Martinez od wczesnego wieku lubiła zajmować się dziećmi. Choć nie miała własnych, wychowaniem maluchów zajmowała się przez całe życie. A nawet dłużej – cud, który posłuży w jej procesie beatyfikacyjnym, też jest związany z narodzinami dziecka.

Znacznie mniej interesowali Elisę chłopcy. Jej ojciec, widząc, że córkę pociąga życie zakonne, wciąż organizował przyjęcia, licząc na to, że jego pierworodna kogoś pozna i straci chęć do wyjazdu do klasztoru. Nie osiągnął jednak celu i w końcu, gdy Elisa miała 23 lata, zgodził się na to, by udała się do Angers we Francji, gdzie wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr od Dobrego Pasterza. Cztery lata później z powodów zdrowotnych musiała opuścić zakon. Niebawem założyła jednak nowe zgromadzenie.

Dostępne jest 17% treści. Chcesz więcej? Wykup dostęp do całego materiału. Cena 1,23.

Wykupuję
Wykup dostęp do całego wydania:
GN 36/2020 . Cena 4,00.

Wykupuję.
i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Jakub Jałowiczor

Dziennikarz działu „Polska”

Absolwent nauk politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Zaczynał w radiu „Kampus”. Współpracował m.in. z dziennikiem „Polska”, „Tygodnikiem Solidarność”, „Gazetą Polską”, „Gazetą Polską Codziennie”, „Niedzielą”, portalem Fronda.pl. Publikował też w „Rzeczpospolitej” i „Magazynie Fantastycznym” oraz przeprowadzał wywiady dla portalu wideo „Gazety Polskiej”. Autor książki „Rzecznicy”. Jego obszar specjalizacji to sprawy społeczno-polityczne, bezpieczeństwo, nie stroni od tematyki zagranicznej.
Kontakt:
jakub.jalowiczor@gosc.pl
Więcej artykułów Jakuba Jałowiczora

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zobacz także