Nowy numer 49/2020 Archiwum

Znany ksiądz ubogich zmarł na infekcję Covid-19

Śmierć księdza Basilicio „Bachi” Bríteza, który był znany ze swojej pracy na rzecz ubogich, wywołała smutek i konsternację w Argentynie. Rodowity Paragwajczyk zmarł w miniony weekend po tygodniach choroby na koronawirusa.

Ostatnio papież Franciszek wielokrotnie pytał o stan zdrowia ks. Basilicio Bríteza - „ojca Bachiego”, który pracował od lat w ubogiej dzielnicy Villa Palito w zachodniej części Buenos Aires. W połowie lipca papież modli się za proboszczów z argentyńskich slumsów, którzy zachorowali na COVID-19. W minioną sobotę ksiądz ubogich i zaufany papieża Pepe Di Paola odprawił nabożeństwo żałobne za zmarłego duchownego.

Była prezydent a obecnie wiceprezydent Argentyny Cristina Kirchner złożyła na Twitterze kondolencje po śmierci kapłana i poprosiła swoich rodaków, aby chronili się przed pandemią koronawirusa.

Ks. Brítez należał do grupy kapłanów, którzy od lat pracują na rzecz ubogich w gęsto zaludnionej prowincji Buenos Aires, a którzy podczas kampanii wyborczej w 2019 opowiedzieli się za wybranym później lewicowym prezydentem Alberto Fernándezem i zapewnili go swoim poparciu. Główną obietnicą kampanii obecnego argentyńskiego rządu jest walka z ubóstwem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama