Nowy numer 48/2020 Archiwum

W Hiszpanii ponownie blisko 10 tys. nowych infekcji koronawirusem

W ciągu ostatniej doby w Hiszpanii liczba zakażonych koronawirusem osób zwiększyła się o prawie 10 tys., czyli podobnie jak podczas wcześniejszych 24 godzin. Z kolei w Portugalii pomiędzy czwartkiem a piątkiem zanotowano 401 zakażeń SARS-CoV-2.

W piątkowym komunikacie ministerstwo zdrowia Hiszpanii podało, że od czwartku zanotowano 9779 nowych infekcji, a łączna liczba przypadków zakażenia wynosi już 439 286.

Resort odnotował też rosnącą liczbę zgonów na Covid-19. Podczas minionej doby liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa zwiększyła się o 15 do 29 011.

W trakcie piątkowej konferencji prasowej w Madrycie szef resortu zdrowia Salvador Illa poinformował, że państwowa agencja ds. leków zgodziła się na testy na ludziach nowej szczepionki przeciwko Covid-19. Dodał, że produkt firmy Janssen będzie równocześnie badany na 590 osobach w Belgii, Niemczech i Hiszpanii. W tej ostatniej badanie obejmie 190 wolontariuszy.

"Badanie zostanie przeprowadzone na dwóch grupach osób. W skład pierwszej wejdą wolontariusze w wieku 18-55 lat. Zaś do drugiej włączeni zostaną 65-latkowie i starsi" - wyjaśnił Illa.

Tymczasem w Portugalii pomiędzy czwartkiem a piątkiem zanotowano wzrost liczby zakażeń koronawirusem o 401. Łączna liczba zanotowanych przez służby medyczne przypadków infekcji wynosi już 57 074.

Według piątkowego oświadczenia portugalskiego ministerstwa zdrowia podczas ostatnich 24 godzin w całym kraju zanotowano sześć zgonów na Covid-19, a łączna liczba ofiar śmiertelnych pandemii wynosi w Portugalii 1815.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama