Nowy numer 48/2023 Archiwum

Do nauki wygodny kąt

Miejsce do nauki jest bardzo ważne dla ucznia w każdym wieku. Za biurkiem dzieci spędzają sporo czasu, warto więc zadbać o odpowiednio dobrane meble i inne elementy ułatwiające skupienie i koncentrację.

Niezależnie od tego, czy edukacja jest zdalna, czy dzieci chodzą do szkoły, kąt do nauki jest niezbędny każdemu uczniowi. Zresztą i dorośli wykonujący swoje obowiązki zawodowe w domu mogą doświadczyć dyskomfortu pracy w miejscu ogólnodostępnym (kuchnia, jadalnia, salon). Na ogół panujący w nich rozgardiasz nie sprzyja wydajnej pracy i skupieniu. Tak samo jest z nauką.

Dostępne jest 28% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Anna Leszczyńska-Rożek

Redaktorka działu „4 strony kobiety"

Absolwentka muzykologii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Współzałożycielka Stowarzyszenia Śląska Kawiarnia Naukowa, w którym koordynowała projekty „Cztery żywioły" (cykl zajęć dla dzieci w gorszej sytuacji materialno-rodzinnej), wystawę fotografii naukowej „Mikro-Makro. Skale wszechświata" i cykliczne spotkania Śląskiej Kawiarni Naukowej w Katowicach. Autorka tekstów w miesięczniku „Mały Gość Niedzielny". Od 2018 r. w „Gościu Niedzielnym" prowadzi dział Cztery Strony Kobiety. Mama bliźniąt i żona Tomasza. Gra na skrzypcach w zespole Dobre Ludzie. Żegluje, eksperymentuje w kuchni, a od czasu do czasu wyrusza do dalekich krajów (m.in. Uganda, Islandia i Indie), by poznawać nowych ludzi, smaki, zapachy i miejsca.

Kontakt:
Więcej artykułów Anny Leszczyńskiej-Rożek