Nowy numer 2/2021 Archiwum

Czy Bóg nas słyszy, a jeśli tak, to dlaczego nic z tym nie robi?

Chcielibyśmy jakiś znak widzieć od Ciebie. Mt 12, 38

Mt 12, 38-42

Niektórzy z uczonych w Piśmie i faryzeuszów rzekli do Jezusa: «Nauczycielu, chcielibyśmy zobaczyć jakiś znak od Ciebie». Lecz On im odpowiedział: «Plemię przewrotne i wiarołomne żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku proroka Jonasza.

Albowiem jak Jonasz był trzy dni i trzy noce we wnętrznościach wielkiej ryby, tak Syn Człowieczy będzie trzy dni i trzy noce w łonie ziemi.

Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je, ponieważ oni wskutek nawoływania Jonasza się nawrócili; a oto tu jest coś więcej niż Jonasz.

Królowa z południa powstanie na sądzie przeciw temu plemieniu i potępi je; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon».

Chcielibyśmy jakiś znak widzieć od Ciebie. Mt 12, 38

Ewangelia z komentarzem. Czy Bóg nas słyszy? Jeśli tak, to dlaczego nic z tym nie robi?
Gość Niedzielny

Wszyscy pragniemy znaków od Boga. Często są to prośby i błagania dotyczące naszych spraw lub spraw naszych bliskich. I znamy to uczucie zwątpienia, kiedy czekając już długo, zaczynamy się zastanawiać, czy Bóg nas słyszy, a jeśli tak, to dlaczego nic z tym nie robi. Bóg jest wszechwiedzący i ponadczasowy. Widzi to, czego my nie potrafimy zobaczyć, i wie kiedy, jeśli w ogóle, najlepiej nas wysłuchać. Wie, jakie będą konsekwencje naszej prośby zarówno dla nas, jak i dla całego otoczenia. Kolejną rzeczą jest gotowość naszych serc. Zastanówmy się w głębi serca, czy On jest na pierwszym miejscu i czy jesteśmy gotowi, aby przyjąć Jego znaki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama