Nowy numer 24/2021 Archiwum

Emilewicz: Prezydent Duda będzie odwoływał się do wszystkich elektoratów

29.06. Warszawa (PAP) - Naturalna baza polityczna Andrzeja Dudy przyszła bardzo solidnie do wyborów i oddała na niego głos, teraz będzie on odwoływał się do wszystkich elektoratów - mówiła wicepremier i wiceszefowa Porozumienia Jadwiga Emilewicz podczas wieczoru wyborczego.

Popierany przez PiS prezydent Andrzej Duda i kandydat KO Rafał Trzaskowski zmierzą się w II turze wyborów prezydenckich. Druga tura odbędzie się 12 lipca.

"Niekwestionowanym zwycięzcą pierwszej tury wyborów prezydenckich jest prezydent Andrzej Duda. Drugim zwycięzcą jest demokracja, mamy niezwykle rekordowo wysoką frekwencję i w tej wysokiej frekwencji Andrzej Duda nie tylko uzyskuje bardzo znaczącą przewagę, ale także poszerza swoją bazę. Ma trzy miliony głosów więcej niż w wyborach w 2015 r., dwa miliony głosów wyborców więcej niż kolejny na liście - Rafał Trzaskowski" - zwróciła uwagę Emilewicz w rozmowie z dziennikarzami.

Oceniła, że choć wynik Andrzeja Dudy jest dobry, to jednocześnie jest wymagający. "Przed nami 12 dni bardzo intensywnej kampanii" - podkreśliła.

Emilewicz była też pytana o strategię na kampanię i poszukiwania wyborców w elektoratach kontrkandydatów z pierwszej tury. "To, że jego naturalna baza polityczna przyszła bardzo solidnie do wyborów i oddała na niego głos, to już wiemy. Teraz będzie sięgał, co słyszeliśmy w jego wystąpieniu, będzie odwoływał się do wszystkich elektoratów" - zaznaczyła.

Wicepremier podkreśliła też wagę dobrej współpracy między prezydentem a rządem. Jak mówiła, w obecnym "trudnym, niepewnym czasie nie ma miejsc" na spory, na wetowanie, blokowanie. "Tutaj dzisiaj musi być dobra współpraca. Dla nas wszystkich, myślę, jest bardzo istotne, abyśmy bezpiecznie wyszli z czasów kryzysowych, dlatego wybór Andrzeja Dudy jest tak ważny" - podkreśliła Emilewicz.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama