Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Brazylia: Coraz tragiczniejsze żniwo koronawirusa

Obecnie łączna liczba potwierdzonych przypadków zgonów na Covid-19 w Brazylii wynosi 32 548. Codziennie umiera ponad 1200 zakażonych.

Statystyka zgonów i nowych zachorowań na koronawirusa w Brazylii pnie się nieustannie w górę. W środę zanotowano 1 349 przypadków zgonów, więcej niż dzień wcześniej, który też był rekordowy. Liczba chorych zwiększyła się o 28 633 - poinformowało brazylijskie ministerstwo zdrowia.

Obecnie łączna liczba potwierdzonych przypadków zgonów na Covid-19 w Brazylii wynosi 32 548 a zachorowań 584 016. Jest to największa liczba zakażonych na świecie, po Stanach Zjednoczonych. Pod względem liczby zgonów Brazylia zajmuje czwartą pozycję na świecie po Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Włoszech.

W całej Ameryce Łacińskiej zarejestrowano dotąd ponad milion zakażeń. Brazylia, mająca ponad 210 mln mieszkańców, zdecydowanie przewodzi w tym tragicznym zestawieniu. Kraj ten stanął właśnie w obliczu "trzeciej fazy epidemii": do wielkich miast zaczynają masowo napływać w poszukiwaniu pomocy lekarskiej chorzy z prowincji.

Brazylijskie ministerstwo zdrowia oficjalnie zaleca powszechne stosowanie hydroksychlorochiny, której skuteczność kwestionuje m.in. Światowa Organizacja Zdrowia. Lek ten był podawany dotąd chorym na malarię.

USA przekazały Brazylii 2 mln dawek tego lekarstwa. W jego nadzwyczajną skuteczność wierzy prezydent Donald Trump, który w połowie maja ujawnił, że przyjmuje ten specyfik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama