Nowy numer 48/2020 Archiwum

Decyzja MEN w sprawie powrotu uczniów do szkoły

Przed wakacjami nie będzie przywróconych tradycyjnych zajęć w szkołach.

Do wakacji, czyli do 26 czerwca, będzie realizowane kształcenie na odległość - poinformował minister edukacji Dariusz Piontkowski. Dodał, że dziś nikt nie wie, jak będzie rozwijała epidemia, dlatego za wcześnie na odpowiedź czy we wrześniu wrócą normalne zajęcia edukacyjne w szkołach.

Podczas przeprowadzania egzaminów maturalnych (od 8 czerwca) i egzaminów ósmoklasisty (od 16 czerwca), uczniowie zwolnieni będą także z nauczania zdalnego. Uczniowie mają możliwość z nauczycielami w placówkach szkolnych.

Zajęcia stacjonarne w szkołach zostały zawieszone 12 marca. Od 25 marca wprowadzono obowiązek prowadzenia kształcenia na odległość. Częściowo wznowiono działalność niektórych placówek, m.in. przedszkoli, poradni psychologiczno-pedagogicznych, zajęcia w klasach 1-3 w szkołach podstawowych.

Z danych MEN wynika, że niemal 25 tys. dzieci i młodzieży planuje wyjechać w tym roku na wypoczynek zorganizowany. W ubiegłym roku było ok. 1,2 mln. Resort zapowiedział, że przygotowano niemal 28 mln zł na dofinansowanie wypoczynku dla dzieci w pieczy zastępczej, dzieci z rodzin wielodzietnych oraz dzieci z problemami zdrowotnymi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama