Nowy numer 3/2021 Archiwum

Papież przekazał do Zambii respiratory i sprzęt medyczny

Franciszek od początku kryzysu spowodowanego koronawirusem wspiera najbardziej potrzebujących na całym świecie.

Respiratory trafiły do Cardinal Adam Memorial Hospital w Lusace, do Chilonga Mission Hospital w prowincji Muchinga oraz do St. Dominic’s’ Mission Hospital w prowincji Copperbelt.

- Poprzez ten dar Ojciec Święty pragnie wnieść swój drobny wkład w pomoc tym, którzy najbardziej cierpią i nie mają środków na leczenie - powiedział Nuncjusz Apostolski w Zambii i Malawi, abp Gianfranco Gallone, dodając, że Franciszek zaniepokojony jest także o tych, którzy stracili pracę i nie mają co jeść. Przekazane repiratory posłużą pacjentom w najpoważniejszych stanach, w tych trzech katolickich szpitalach.

Przeczytaj też:

Kościół zambijski natychmiast włączył się we wsparcie programu pomocowego wprowadzonego przez rząd w Lusace. W kwietniu ubiegłego roku konferencja episkopatu utworzyła specjalny fundusz, który ma finansować profilaktykę i opiekę nad chorymi, ale również nad osobami starszymi, niepełnosprawnymi umysłowo i fizycznie oraz nad sierotami i ubogimi. Do tych ostatnich skierowany jest także program: "Covid- 19 Jezuickiej Pomocy". Jest to inicjatywa podjęta przez prowincję Zambia-Malawi Towarzystwa Jezusowego mająca na celu wsparcie najsłabszych grup społecznych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama