Nowy numer 48/2023 Archiwum

Tłum i hałas

Myśl wyrachowana: Kościół spowoduje zbiegowisko, gdy zapłonie - Duchem Świętym.

Coś słychać, że katedra Notre Dame po odbudowaniu ma zostać przekształcona w muzeum. Takie sugestie coraz częściej pojawiają się w mediach francuskich. Mimo jasnego stanowiska arcybiskupa Paryża Michela Aupetita, który przypomina, że jest to przede wszystkim miejsce kultu religijnego i że kamieniem węgielnym tej katedry jest sam Chrystus, te głosy przybierają na sile. Nawet w katolickim dzienniku „La Croix” ukazał się artykuł, którego autor uznał, że opcja muzeum byłaby „mniejszym złem”, bo obecne tam cały dzień hordy turystów nie pozwalają wiernym się skupić i utrudniają udział w nabożeństwie.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Franciszek Kucharczak

Dziennikarz działu „Kościół”

Teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Jego obszar specjalizacji to kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.

Kontakt:
franciszek.kucharczak@gosc.pl
Więcej artykułów Franciszka Kucharczaka