Nowy numer 21/2020 Archiwum

Mszą przy grobie Jana Pawła II Franciszek "otworzy" kościoły we Włoszech

Faza 2 luzowania obostrzeń związanych z pandemią we Włoszech zakłada także otwarcie kościołów od 18 maja. Papież Franciszek odprawi w tym dniu poranną Mszę św. w bazylice św. Piotra, przy grobie Jana Pawła II.

W poniedziałek 18 maja zostaną z powrotem otwarte wszystkie kościoły we Włoszech. Papież Franciszek tego dnia, by uczcić 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, odprawi Mszę św. o 7.00 rano (transmitowaną także online) w kaplicy św. Sebastiana w bazylice św. Piotra, gdzie w ołtarzu znajduje się grób polskiego papieża.

Od 19 maja zawieszone zostaną także transmisje na żywo porannych Mszy papieża Franciszka z Domu św. Marty. Rzymski dziennik „Il Messaggero” podaje za komunikatem watykańskim, że Ojciec Święty „ma nadzieję, iż lud Boży będzie mógł w ten sposób powrócić do rodzinnej wspólnoty z Panem w sakramentach, uczestnicząc w niedzielnej liturgii i podejmując na powrót, także w kościołach, codzienne nawiedzanie Pana i słuchanie Jego słowa”.

Czytaj także: Włochy. Msze św. od 18 maja, z twardym reżimem

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • KRM
  13.05.2020 12:09
  Lud Boży na Górnym Śląsku także ma nadzieję na powrót do normalnego życia w sakramentach - również w sakramencie pokuty, sakramencie namaszczenia chorych.
  Bracie Wiktorze! Odwagi! Czas na powrót do normalności!
  Odwagi! A wirus już bardziej z Ciebie nie zakpi niż teraz kiedy najbardziej rozprzestrzenił się tu gdzie biskupi najmocniej się go wystraszyli.
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama