Nowy numer 21/2020 Archiwum

Nie jesteś sierotą!

Wśród 99 imion/atrybutów Allaha, które wymienia islam, nie ma określenia „ojciec” . Wypisałem z dzisiejszej Ewangelii: „Ojca, Ojca, Ojca, Ojca, Ojca, w Ojcu, Ojciec, Ojciec, w Ojcu, Ojciec, do Ojca, Ojciec”.

Wśród 99 imion/atrybutów Allaha, które wymienia islam, nie ma określenia „ojciec”. Kluczem do chrześcijaństwa jest wyznanie wiarę „w Boga Ojca Wszechmogącego”.

Usiadłem i wypisałem z dzisiejszej krótkiej Ewangelii: „Ojca, Ojca, Ojca, Ojca, Ojca, w Ojcu, Ojciec, Ojciec, w Ojcu, Ojciec, do Ojca, Ojciec”. Nie sądzicie, że Jezus chce nam coś przekazać? Jedynie w rozdziałach 14-16 Ewangelii Janowej słowo to pada aż 44 razy!
Jezus przyszedł po to, by objawić serce Ojca. Nawet wówczas, gdy bezradny krzyczał: „Czemuś mnie opuścił?” Tak. Nawet wówczas. Przed laty spotkałem chłopaka, którego życie zmieniły te słowa. Pamiętam jego twarz, błysk jego oczu. „Wróciłem do Kościoła, bo przeorał mnie krzyk z krzyża: «Czemuś mnie opuścił?». Naszą rodzinę zostawił ojciec i gdy przeczytałem opis męki Jezusa, miałem wrażenie, że Mesjasz krzyknął te słowa ze względu na mnie. Odnalazłem się w tym krzyku. Zrozumiałem, że mam ojca. Nie jestem sierotą!”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza


Zobacz także

  • velario-new
    09.05.2020 13:41
    Dziwna rzecz, bo jak dla mnie mogłoby być właśnie 99 innych określeń, a określenie "ojciec" nic dla mnie nie znaczy, jest emocjonalnie puste.
  • velario-new
    10.05.2020 11:01
    @Lucjan_Biel: chyba najgorszą pustkę ma w sobie ten, kto nie znając kogoś jest w stanie osądzić jego serce.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji