Nowy numer 49/2020 Archiwum

Ruszają kolejne stacje Polskich Kolei Linowych

Od 4 maja na nowych zasadach kursują kolejka na Kasprowy Wierch i Gubałówkę. Wiadomo też kiedy turyści będą mogli skorzystać w pozostałych kolejek PKL.

Wprowadzony 4 maja kolejny etap łagodzenia związanych  epidemią restrykcji oznacza m.in. stopniowe przywracanie ruchu turystycznego. Już w poniedziałek Polskie Koleje Linowe przywróciły kursy kolejek na Kasprowy Wierch i Gubałówkę. W najbliższą sobotę - 9 maja - operator uruchomi koleje krzesełkowe na Mosorny Groń w Zawoi, Butorowy Wierch w Zakopanem i na Palenicę w Szczawnicy. Kolejka terenowa na Górę Żar w Międzybrodziu Żywieckim będzie czynna od 15 maja, a gondola na Jaworzynę Krynicką 21 maja. 

Nie oznacza to, że kolejki zarządzane przez PKL będą działały tak samo jak przed epidemią. Największą zmianą jest ograniczenie ich przepustowości. I tak na Kasprowy jednorazowo w wagoniku może jechać 15 osób, na Gubałówkę 32, zaś w kolejkach krzesełkowych na jednej kanapie będą mogły przebywać tylko dwie osoby zajmujące skrajne miejsca. Wyjątkiem będą rodziny, które mogą zajmować całą czteroosobową kanapę. 

Ponadto PKL wprowadza też obowiązek zasłaniania ust i nosa na terenie obiektów oraz noszenia rękawiczek jednorazowych. Obowiązuje też zasada zachowania 2 m odstępu między osobami, a na stacjach dolnych i górnych zainstalowane będą urządzenia z płynem do dezynfekcji rąk.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama