Nowy numer 43/2020 Archiwum

Austria: Kościoły i restauracje otwarte od 15 maja

Kanclerz Austrii Sebastian Kurz poinformował we wtorek o kolejnej fazie znoszenia restrykcji. Od 15 maja na nowo mają zostać otwarte lokale gastronomiczne, a kościoły i świątynie będą mogły ponownie sprawować nabożeństwa.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Kurz zapowiedział też, że od 15 maja zacznie się proces otwarcia szkół dla większości roczników uczniów. Już wcześniej ogłoszono, że od początku maja do szkoły pójdą uczniowie z ostatnich klas.

"Zmierzamy tu w Austrii szybciej niż inne kraje w kierunku nowej normalności" - powiedział szef rządu. Dodał, że częścią tej normalności będą maski ochronne.

Austria była jednym z pierwszych europejskich krajów, który zaczął znosić restrykcje wprowadzone na czas epidemii. Od 14 kwietnia otwarte są mniejsze sklepy i sklepy z art. ogrodniczymi. Obowiązuje w nich - podobnie jak w komunikacji publicznej - nakaz noszenia masek. Większe sklepy, a także galerie handlowe i salony fryzjerskie zostaną otwarte 1 maja - jak donosi agencja Reutera.

We wtorek w Austrii wykryto 35 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - najmniej od pierwszego tygodnia marca. Zmarło 21 osób.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama