Nowy numer 22/2020 Archiwum

Przewodniczący Episkopatu apeluje o modlitwę o deszcz

Zwracam się do wszystkich wiernych oraz ludzi dobrej woli z apelem o wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz. Proszę, aby w sanktuariach, parafiach, domach zakonnych i rodzinach włączyć tę intencję do naszych modlitw, ufając, że Pan Bóg usłyszy nasze prośby - napisał abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w apelu.

Przewodniczący Episkopatu zaznaczył, że zmaganiom z epidemią koronawirusa w Polsce towarzyszy zmaganie się z suszą. „Jej skutkiem setki tysięcy hektarów uprawnych są zagrożone zniszczeniem, a wszystko to będzie miało negatywny wpływ na produkcję rolną, a w przyszłości na ceny produktów spożywczych oraz zdolności eksportowe naszego kraju. Susza uderza w setki tysięcy rolników, sadowników, ogrodników i ich rodziny, którzy utrzymują się z owoców ziemi. Jej dotkliwość może odczuć również przemysł przetwórczy i spożywczy” - napisał.

Stąd też apel przewodniczącego Episkopatu do wszystkich wiernych oraz ludzi dobrej woli o „wytrwałą i żarliwą modlitwę błagalną o deszcz. Proszę, aby w sanktuariach, parafiach, domach zakonnych i rodzinach włączyć tę intencję do naszych modlitw, ufając, że Pan Bóg usłyszy nasze prośby”.

Przewodniczący Episkopatu podziękował również za zaangażowanie służbom medycznym i mundurowym oraz osobom duchownym, życia konsekrowanego i wiernym świeckim, „którzy wierną modlitwą, wytrwałą pracą i konkretną pomocą materialną włączają się w walkę o zdrowie i życie Polaków”.

 

« 1 »
 • teofanes
  21.04.2020 17:10
  O, widać, że Pan Bóg na coś się jednak przydaje. No... gdyby nasi UCZENI mogli posterować pogodą, noooo, to żadne modlitwy nie byłyby potrzebne. MY LUDZIE, bylibyśmy samowystarczalni, i Pan Bóg nie byłby potrzebny. Niestety, tak się powszechnie myśli w dzisiejszym świecie. MY LUDZIE, wszystko potrafimy, a jeśli jeszcze czegoś CHWILOWO nie możemy, to możemy CHWILOWO odnieść się do "magii". Oczywiście apel abp Gądeckiego jest jak najbardziej słuszny i właściwy. Zawsze ludzie wierzący prosili Pana Boga o błogosławieństwo, troszcząc się o swoje plony, a On ich wysłuchiwał, błogosławił im. Różnica jest taka, że kiedyś w kościołach księża zachęcali wiernych, by za wszystko dziękowali Bogu i każdą pracę, zwłaszcza w rolnictwie, zaczynali wraz z Nim. Kto dziś o tym pamięta?
  doceń 1
 • CSOG
  21.04.2020 19:08
  G20: Globalny łańcuch dostaw żywności jest poważnie zakłócony.- ostrzegła we wtorek minister ds. bezpieczeństwa żywnościowego Zjednoczonych Emiratów Arabskich Mariam al-Muhairi.WFP ocenia, że z powodu pandemii liczba ludzi zagrożonych głodem lub niedożywieniem podwoi się w tym roku i sięgnie 265 mln.Główny ekonomista WFP Arif Husain ocenił we wtorek podczas wideokonferencji prasowej, że "Covid-19 może być katastrofą dla milionów (ludzi), którzy już teraz ledwie wiążą koniec z końcem".Bank Światowy również zaapelował do krajów G20, by "unikały restrykcji dotyczących eksportu (żywności), zbędnych ograniczeń importu i nie gromadziły dużych zapasów". - (PAP)
  doceń 0
 • CSOG
  21.04.2020 19:12
  Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej od 1 maja będzie przygotowywał i publikował nowy typ ostrzeżenia - ostrzeżenie przed suszą hydrologiczną.Alert nie będzie wydawany codziennie. "Ostrzeżenie nie będzie miało terminu ważności. Będziemy informować, że jest zła sytuacja, susza hydrologiczna. Jeżeli susza będzie mniejsza, zakończy się lub te przepływy się zwiększą, zakończymy ostrzeżenie. Jeśli ponownie przepływy spadną, ostrzeżenie zostanie wydane ponownie" -wyjaśnił PAP rzecznik prasowy IMGW Grzegorz Walijewski. -(PAP)
  doceń 1
 • spe
  21.04.2020 23:42
  Z jednej strony zagrożenie klęską nieurodzaju, ale z drugiej - wygląda na to, że koronawirus najbardziej boi się nie tyle nawet temperatury (vide Afryka), co braku wilgoci i podatności na wysychanie.... Nie widomo więc, czy susza nie jest do pewnego stopnia błogosławieństwem w tych trudnych okolicznościach.
  doceń 1
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama