GN 43/2020 Archiwum

"Rzeczpospolita": Bez wsparcia rządu opłaty za mieszkanie mogą wkrótce poszybować w górę

Zarządcy nieruchomości ostrzegają, że bez wsparcia rządu opłaty za mieszkanie mogą wkrótce poszybować w górę - pisze w piątek "Rzeczpospolita".

"Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe chcą własnej tarczy antykryzysowej. Swoje postulaty wysłały do rządu. Uważają, że w obowiązujących przepisach brakuje m.in. zwolnień podatkowych, umorzeń kredytów czy pokrycia części kosztów dezynfekcji nieruchomości" - podaje dziennik.

Według "Rz" zarządcy domagają się także jasnych wytycznych, co konkretnie mają robić, gdy mieszkaniec bloku zachoruje na COVID-19.

Wśród postulatów przedstawicieli spółdzielni i wspólnot, o których pisze dziennik, jest obniżenie kosztów eksploatacji budynków, a także czasowe zwolnienie z opłat z tytułu wieczystego użytkowania gruntów niezabudowanych na cele mieszkaniowe, jak drogi, place zabaw czy parkingi.

"Do końca roku powinien obowiązywać również zakaz podwyższania cen i taryf za dostawę mediów" - stwierdził w rozmowie z "Rz" prezes Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych RP Jerzy Jankowski.

Prezydent Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości Andrzej Piórecki zauważa z kolei, że obowiązujące uregulowania nie rozstrzygają, czy władze sanitarne mają powiadomić zarządcę budynku o stwierdzonym przypadku koronawirusa oraz kto podejmuje takie działania.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama