Nowy numer 23/2020 Archiwum

Chiny: 26 nowych zakażeń wirusem SARS-CoV-2; brak ofiar śmiertelnych

W ciągu ostatnich 24 godzin w Chinach stwierdzono 26 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 15 u osób, które niedawno powróciły z zagranicy. Nie zarejestrowano żadnych zgonów - poinformowała w piątek Narodowa Komisja Zdrowia.

Z przypadków krajowych 5 wykryto w wysoce uprzemysłowionej prowincji Guangdong (d. Kanton) na południu kraju.

Zarazem w raporcie poinformowano o nowych 1100 osobach, u których stwierdzono obecność SARS-CoV-2, ale które nie zdradzają żadnych symptomów chorobowych.

Łączna liczba zgonów z COVID-19 wynosi obecnie - według oficjalnych danych - 3342, a zakażonych 82 367.

Szacunki te mogą się jednak okazać w dużej mierze nieaktualne, ponieważ władze miejskie Wuhanu, gdzie w grudniu wybuchła epidemia koronawirusa, ujawniły w piątek, że rzeczywista liczba ofiar śmiertelnych w tym mieście była wyższa o 1290, czego nie uwzględniały wcześniejsze sprawozdania, a liczba zakażeń była zaniżona o 325 osób.

Ogółem, jak podano w piątek, w mieście Wuhan odnotowano 50 333 zakażenia i 3869 zgonów, co podniesie w ostatecznym rachunku bilans ogólnochiński. Władze w Chinach nie podały przyczyny, dla której liczba ofiar śmiertelnych i zakażonych była zaniżona w statystykach.

Na całym świecie do piątku zarejestrowano 2 mln 135,4 tys. zakażeń i 141 127 zgonów z powodu COVID-19. Najwięcej w Stanach Zjednoczonych, we Włoszech, Hiszpanii i Francji.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama