Nowy numer 23/2020 Archiwum

Europa katedr: #6 Granada

Fasada katedry w Granadzie przypomina łuk triumfalny. To nie przypadek. Chrześcijaństwo zatriumfowało tu już dwukrotnie, wbrew wszelkim przeciwnościom.

Te dwa triumfy chrześcijaństwa to dwukrotna ewangelizacja miasta zupełnie od podstaw. Pierwsza nastąpiła u schyłku starożytności, druga – u progu czasów nowożytnych. Katedra pod wezwaniem Wcielenia Pańskiego w Granadzie jest imponującym pomnikiem tych triumfów. To druga pod względem wielkości katedra w Hiszpanii.

W kolejnym odcinku cyklu "Europa katedr" zapraszamy do Granady!

Zobacz wszystkie odcinki cyklu "Europa katedr"

Katedra pod wezwaniem Wcielenia Pańskiego w Granadzie
Gość Niedzielny


Jest rok 304. W Cesarstwie Rzymskim trwają prześladowania chrześcijan zainicjowane przez cesarza Dioklecjana. Tymczasem w Elvira pod Granadą zbiera się synod prowincjalny, na którym obraduje 80 biskupów... Czytaj więcej:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama