Nowy numer 23/2020 Archiwum

Ministerstwo Zdrowia publikuje najnowsze dane o zachorowaniach

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek o 260 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem i o kolejnych 13 zgonach. Zakażenie wykryto dotąd w sumie u 6934 osób, z których 245 zmarło.

Nowe potwierdzone przypadki dotyczą osób z województw: wielkopolskiego (86), śląskiego (33), mazowieckiego (24), łódzkiego (22), opolskiego (20), podlaskiego (16), małopolskiego (14), dolnośląskiego (12), zachodniopomorskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), lubelskiego (6), podkarpackiego (4) oraz pomorskiego (4).

Resort przekazał, że zmarło 13 kolejnych osób zakażonych koronawirusem: sześciu mężczyzn i siedem kobiet. Osoby zmarłe były w wieku od 62 do 98 lat. Większość miała choroby współistniejące.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 6934, 245 z nich zmarło.

« 1 »
  • 27jezrdna
    13.04.2020 19:38
    Myślę że Ministerstwo i Gość Niedzielny powinny opublikować sumę liczby chorych na ospę i liczbę zmarłych w wyniku powikłań i to od początku rejestracji takich danych. Oczywiście bez informacji o przypadkach dla których ta ospa to wpomnienie z dzieciństwa - to dopiero zrobiło by wrażenie! Takie dane bez liczby tych wyleczonych służy tylko straszeniu ludzi, a nie nic nie mówi o aktualnej sytuacji. Nie wiem po co Rząd tak manipuluje danymi, a zupełnie nie rozumiem dlaczego GN bez refleksyjnie to powiela!
    doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama