Nowy numer 23/2020 Archiwum

Matura odroczona. Co z rekrutacją na studia?

W związku z pandemią koronawirusa egzaminy maturalne zostały odroczone. Odbędą się najwcześniej w czerwcu i to raczej w jego drugiej połowie. Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich wydało komunikat, dotyczący tegorocznej rekrutacji na studia.

- Jest oczywiste, ze tegoroczny egzamin maturalny może się odbyć tylko w warunkach, które nie będą zagrażały zdrowiu maturzystów oraz organizatorów - przyznaje prezydium KRASP.

- Matura, będąca od 20 lat w istocie egzaminem wstępnym na uczelnie, jest jednakową dla wszystkich, sprawiedliwą miarą poziomu przygotowania kandydatów do podjęcia studiów, zapewniającą zarówno porównywalność wyników w skali kraju, jak i dostateczną rozdzielczość niezbędną w rekrutacji na oblegane kierunki studiów. Dlatego należy zachować tę formę rekrutacji także w bieżący roku - uważa reprezentacja rektorów polskich uczelni akademickich.

Deklaruje przy tym, że są one gotowe odłożyć decyzje rekrutacyjne do czasu otrzymania z systemu egzaminacyjnego wyników tegorocznej matury.

« 1 »
  • podajnik
    10.04.2020 16:27
    I tak najmniej poważny jest Borys Budka, który razem z Kosiniakiem na boku chwali pakiet antykryzysowy, a potem wychodzi do ludzi i opowiada że to nic nie warta tarcza biurokratyczna.
    Albo Sławomir Nitras, też z PO, który wzywa wojsko do Buntu, gadając tak wielkie głupoty, że się nawet Sekielski z TVNu oburza.
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama