Nowy numer 3/2021 Archiwum

Matura odroczona. Co z rekrutacją na studia?

W związku z pandemią koronawirusa egzaminy maturalne zostały odroczone. Odbędą się najwcześniej w czerwcu i to raczej w jego drugiej połowie. Prezydium Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich wydało komunikat, dotyczący tegorocznej rekrutacji na studia.

- Jest oczywiste, ze tegoroczny egzamin maturalny może się odbyć tylko w warunkach, które nie będą zagrażały zdrowiu maturzystów oraz organizatorów - przyznaje prezydium KRASP.

- Matura, będąca od 20 lat w istocie egzaminem wstępnym na uczelnie, jest jednakową dla wszystkich, sprawiedliwą miarą poziomu przygotowania kandydatów do podjęcia studiów, zapewniającą zarówno porównywalność wyników w skali kraju, jak i dostateczną rozdzielczość niezbędną w rekrutacji na oblegane kierunki studiów. Dlatego należy zachować tę formę rekrutacji także w bieżący roku - uważa reprezentacja rektorów polskich uczelni akademickich.

Deklaruje przy tym, że są one gotowe odłożyć decyzje rekrutacyjne do czasu otrzymania z systemu egzaminacyjnego wyników tegorocznej matury.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama