Nowy numer 49/2020 Archiwum

W Wielki Czwartek decyzje dotyczące obostrzeń zw. z koronawirusem oraz zbliżających się egzaminów

Wszelkie informacje dotyczące dalszych obostrzeń w kontekście Świąt Wielkanocnych w związku z epidemią koronawirusa, w tym również decyzje dotyczące zbliżających się egzaminów uczniów, zostaną ogłoszone w czwartek - poinformował we wtorek rzecznik rządu Piotr Müller.

"Wszelkie informacje dotyczące dalszych obostrzeń w kontekście Świąt Wielkanocnych oraz tego, co będzie po świętach, w tym również decyzje dotyczące egzaminów (ósmoklasistów i maturalnych) zostaną ogłoszone w ten czwartek" - oświadczył rzecznik rządu w Polskim Radiu 24.

"W czwartek wszystkie te decyzje zarówno w zakresie kwestii działalności szkół oraz egzaminów i restrykcji dotyczących spraw dostępu do poszczególnych miejsc, takich jak sklepy - będą ogłoszone w czwartek" - dodał.

Müller dopytywany, czy należy się spodziewać dalszych obostrzeń, podkreślił, że nie należy tego tak interpretować. "Tu chodzi o to, żeby rozstrzygnąć, czy aktualne obostrzenia będą kontynuowane i w jakiej formie" - zaznaczył.

Rzecznik rządu wskazał, że ta kwestia jest przedmiotem analiz podczas spotkań Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. "To jest kwestia raczej przedłużenia aktualnych restrykcji niż narzucania kolejnych" - podkreślił.

Przypomniał, że większość dotychczasowych restrykcji obowiązuje do okresu Świąt Wielkanocnych, dlatego - jak dodał - trzeba podjąć decyzję, na jaki okres mają być przedłużone i w jakim zakresie.

Müller był pytany, czy zbliżające się egzaminy maturalne i ósmoklasistów się odbędą, ewentualnie czy ich termin ulegnie zmianie. "To zostanie ogłoszone w czwartek. Natomiast mogę zapewnić, że jeśli zostaną podjęte jakiekolwiek decyzje dotyczące przesuwania egzaminów, to zapewnimy odpowiedni termin do przygotowania się do kolejnego ewentualnie wyznaczonego terminu" - zadeklarował rzecznik rządu.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama