Nowy numer 23/2020 Archiwum

Terlecki: Nie będzie lokali wyborczych; będzie można głosować korespondencyjnie

Będzie można głosować korespondencyjnie, nie trzeba będzie chodzić do lokalu wyborczego, bo nie będzie lokali wyborczych - powiedział w czwartek wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki pytany, czy PiS zamierza wnieść poprawkę do projektu ustawy ws. głosowania korespondencyjnego.

Posłowie PiS złożyli we wtorek w Sejmie projekt ustawy ws. szczególnych zasad przeprowadzania głosowania korespondencyjnego w wyborach prezydenckich zarządzonych w 2020 r. Zgodnie z projektem, w tych wyborach możliwość głosowania korespondencyjnego będzie przysługiwać wszystkim wyborcom. Sejm ma zająć się projektem w piątek.

W czwartek radio RMF FM poinformowało, że klub PiS zamierza wnieść poprawkę do tego projektu. Według rozgłośni, wybory prezydenckie 10 maja odbędą się tylko korespondencyjnie, bo lokale wyborcze będą zamknięte.

Informację tę potwierdził w czwartek Terlecki. "Będzie można głosować korespondencyjnie, nie trzeba będzie chodzić do lokalu wyborczego, bo nie będzie lokali wyborczych" - powiedział szef klubu PiS.

W uzasadnieniu projektu ustawy dot. głosowania korespondencyjnego autorzy ocenili, że w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, ogłoszonym stanem epidemii, a wcześniej zagrożenia epidemicznego, istnieje pilna potrzeba wprowadzenia szczególnych rozwiązań w zakresie modyfikacji niektórych przepisów Kodeksu wyborczego.

« 1 »
TAGI:
 • dirk
  02.04.2020 17:15
  Nie wyprzęga się konia pośrodku brodu (takie płytkie miejsce w rzece, przez które da się przejechać konnym wozem, dla Młodzieży). Po drugie, siedząc po szyję w... bagnie, nie wykonuje się gwałtownych ruchów. Wybory spokojnie mogą zaczekać, jakby nawet trza zmienić "konstytucję" to tym razem wszyscy byliby chętni jak nigdy. Korespondencyjnie? A jak to zorganizować i ZABEZPIECZYĆ przed niespożytą pomysłowością skrzatów gdzie się tylko da sikających Polakom do mleka? Czy aby nie trzeba będzie najpierw iść na pocztę by ktoś coś sprawdził i wystawił, odstać cały dzień w kolejce, bo poczt coraz mniej a te w galeriach dodatkowo z głupoty zamknięte, kto w końcu będzie pilnował transportu i liczenia głosów? A czy Kandydat (jest tylko jeden) wygra teraz, czy później, zależeć będzie jak się teraz dobrze sprawi, a także jak bardzo zbłaźnią się inni figuranci, co wychodzi im świetnie i wciąż coraz lepiej. Ja mam czas, naprawdę chętnie zaczekam.
  doceń 10
 • spe
  03.04.2020 00:54
  "nie będzie biurokractwa, nie będzie łachmaństwa", "nie będzie lokali wyborczych", niczego nie będzie ;) A nieco bardziej serio - jak dla mnie Duda może sobie być prezydentem jeszcze i ze 2, 3 lata, a nawet całą kolejną kadencję bez wyborów. Tylko teraz pytanie, co NA TO opozycja? Zgodzą się?
 • annaewa2
  03.04.2020 11:50
  W sieci pojawiły się już oferty odkupu pakietów wyborczych. Ceny zaczynają się od 70 złotych. Pojawia się też problem z osobami bez meldunku, albo bezdomnymi. Oni nie mają skrzynki pocztowej. Problem jest też z osobami przybywającymi za granicą. Ich pakiet zostanie wysłany na adres domowy. Skąd pewność, że ktoś z domowników nie wykorzysta pakietu by zagłosować podwójnie?
 • edna2
  03.04.2020 12:44
  PIS zapomniał o tym, że w każdych wyborach, czy to zwykłych, czy korespondencyjnych potrzebne jest potwierdzenie tożsamości wyborcy, którego może dokonać tylko człowiek na podstawie dowodu tożsamości. Zamiast 300 tys. członków komisji, będzie to musiało zrobić 30 tys. listonoszy. Czy to ma być bezpieczne? Jak w Polsce będzie możliwość uwierzytelniania elektronicznego, to możemy wrócić do tematu.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama