Nowy numer 23/2020 Archiwum

Papież: Błagamy o miłosierdzie dla doświadczonej ludzkości

Powierzamy się w Boże ręce i modlimy się jednym sercem i jedną duszą – prosił Papież przed odmówieniem z chrześcijanami na całym świecie modlitwy „Ojcze nasz” o uproszenie miłosierdzia w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa.

W południe, o g. 12.00, Franciszek z biblioteki Pałacu Apostolskiego, za pośrednictwem mediów, połączył się z chrześcijanami na całym świecie, aby odmówić wspólnie modlitwę „Ojcze nasz”. W samo południe chrześcijanie na całym świecie zjednoczyli się duchowo z Papieżem w modlitwie „Ojcze Nasz”. Wierni różnych wyznań wspólnie zwrócili się do Boga w doświadczeniu cierpienia, które dotknęło świat poprzez pandemię. Franciszek prosił, aby dobry i miłosierny Ojciec wysłuchał jednomyślnej modlitwy swoich dzieci, którzy z ufną nadzieją zwracają się do jego wszechmocy.

Do tej wspólnej modlitwy Papież zachęcał w minioną niedzielę odmawiając modlitwę „Anioł Pański”. W krótkim wprowadzeniu w modlitwę prosił o miłosierdzie dla udręczonej ludzkości.

"Jako ufne dzieci zwracamy się do Ojca. Czynimy to każdego dnia, kilka razy dziennie, ale w tej chwili chcemy błagać o miłosierdzie dla ludzkości ciężko doświadczonej pandemią koronawirusa. A czynimy to razem, chrześcijanie wszystkich Kościołów i każdej ze wspólnot, każdego wieku, języka i narodu – podkreślił Ojciec Święty. – Modlimy się za chorych i za ich rodziny; za pracowników służby zdrowia i tych, którzy im pomagają; za władze, służby porządkowe i wolontariuszy; za duchownych naszych wspólnot. Wielu z nas obchodzi dzisiaj Wcielenie Słowa w łonie Dziewicy Maryi, kiedy w Jej pokornym i całkowitym «niech mi się stanie» odzwierciedliło się «Oto jestem» Syna Bożego. Także i my z całkowitą ufnością powierzamy się w Boże ręce i modlimy się jednym sercem i jedną duszą.“

Pope Francis' special video to pray for an end to the pandemic#PrayForTheWorld
Vatican News - Polski

Przypomniał również o piątkowej modlitwie.

„Ponawiam także swoje zaproszenie, aby uczestniczyć duchowo poprzez środki komunikowania w modlitwie, której będę przewodniczył pojutrze, w piątek, o godz. 18.00, z dziedzińca bazyliki św. Piotra. Po wysłuchaniu Słowa Bożego oraz adoracji Najświętszego Sakramentu nastąpi Błogosławieństwo Urbi et Orbi z możliwością otrzymania odpustu zupełnego.“

« 1 »

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama