Nowy numer 14/2020 Archiwum

Działać

Modlitewnym komentarzem do cytowanej konstytucji Lumen gentium i zawartej w niej nauce o roli Matki Bożej w życiu Kościoła jest Różaniec.

Tak to rozumiał Jan Paweł II i tak to skomentował w swoim liście apostolskim Rosarium Virginis Mariae. Papież pisał: „Działanie Maryi, oparte całkowicie na działaniu Chrystusa i zupełnie Mu podporządkowane, »nie przeszkadza w żaden sposób bezpośredniej łączności wiernych z Chrystusem, ale ją umacnia«. (…) Mocno doświadczyłem tej prawdy w moim życiu i uczyniłem z niej podstawę mojej dewizy biskupiej: »Totus Tuus«. (…) Nigdzie drogi Chrystusa i Maryi nie jawią się tak ściśle złączone jak w Różańcu. Maryja żyje tylko i wyłącznie w Chrystusie i ze względu na Chrystusa!”.

W piątym rekolekcyjnym spotkaniu z cyklu „Pasja Prymasa” zatrzymajmy się w modlitewnym rozważaniu wraz z Nim tajemnic Różańca Świętego – części bolesnej. Każde z rozważań składać się będzie z kilku zdań refleksji sługi Bożego kard. Wyszyńskiego oraz naszej osobistej modlitwy. Naszą modlitwą ogarnijmy cały świat, Kościół oraz wszystkie intencje Ojca Świętego.

Tajemnica I

Modlitwa w Ogrójcu

Dostępne jest 16% treści. Chcesz więcej? Wykup dostępu do całego artykułu. Cena 1,23. Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama