Nowy numer 22/2020 Archiwum

Polska Fundacja Narodowa wspiera szpitale

PFN sfinansowała zakup sprzętu diagnostycznego, środków zabezpieczenia bezpośredniego oraz ambulansu.

Polska Fundacja Narodowa w czasie trwającej epidemii wirusa SARS-CoV-2 przekazała środki finansowe na sprzęt medyczny, który trafi do pięciu szpitali. Z tej puli pieniędzy zostanie zakupiony sprzęt diagnostyczny do walki z koronarorusem: kardiomonitory, defibrylatory, pompy infuzyjne, aparaty AMBU, lucas do reanimacji, wózki transportowe dla pacjentów, wózki anestezjologiczne, krzesełko kardiologiczne, komorę do transportu pacjentów zakaźnych, pompę do żywienia dojelitowego, ciśnieniomierze, stetoskopy elektroniczne, aparaty do mierzenia ciśnienia, termometry na podczerwień oraz bezdotykowe. Środki PFN pozwoliły też na zakup ambulansu transportowego typu „A2” dializówka, który będzie wykorzystywany w szpitalu zakaźnym na Mazowszu.

Dedykowane zasoby finansowe pozwolą zabezpieczyć szpitale w środki do dezynfekcji skóry, powierzchni oraz środki zabezpieczenia bezpośredniego: ponad dwadzieścia tysięcy masek chirurgicznych i filtrujących, kilka tysięcy rękawic ochronnych, wzmocnionych fartuchów chirurgicznych, gogle ochronnych, przyłbice, czepki chirurgiczne, kombinezony, okulary ochronne i ochraniacze na buty.

- W trybie natychmiastowym przekazaliśmy środki finansowe na bieżące, pilne potrzeby 5 szpitali wskazanych przy pełnej koordynacji ustaleń z Ministerstwem Zdrowia - podkreśla prezes PFN dr Marcin Zarzecki. Wsparcie trafi do placówek na Mazowszu i Podlasiu. 

 

 

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama