Nowy numer 21/2020 Archiwum

Liczba kradzieży i rozbojów w Katalonii znacznie spadła przez Covid-19

Pandemia koronawirusa doprowadziła do znacznego spadku liczby przestępstw w Katalonii, w północno-wschodniej Hiszpanii. Region ten słynął w ostatnich latach z licznych kradzieży i rozbojów.

Jak poinformowały w czwartek władze katalońskiej policji, tzw. Mossos d'Esquadra, znaczny spadek liczby przestępstw ma bezpośredni związek z pandemią koronawirusa. Przypomniały one, że Katalonia jest drugim, po Madrycie, regionem Hiszpanii o największej liczbie zgonów i zakażeń Covid-19. Do czwartkowego popołudnia w wyniku choroby wywołanej koronawirusem zmarło tam 55 osób, a ponad 2700 zostało zainfekowanych.

Od marca, kiedy koronawirus zaczął się rozprzestrzeniać po Katalonii, w regionie tym nastąpił spadek kradzieży o 81 proc. W lutym, czyli przed nastaniem epidemii, notowano tam średnio 550 kradzieży w ciągu dnia.

Równie drastyczny spadek nastąpił w przypadku rozbojów. W lutym średnia dzienna takich zdarzeń w Katalonii oscylowała na poziomie 90, w marcu zmalała o ponad 84 proc.

Wraz z epidemią koronawirusa spadła też średnia dzienna zatrzymanych za przestępstwa osób, ze 146 w lutym do 59 w marcu.

W ostatnich latach Katalonia, a szczególnie jej stolica, Barcelona, cieszyła się złą sławą w związku z licznymi kradzieżami oraz rozbojami.

Od czwartku służby Katalonii zostały wsparte w walce z koronawirusem przez żołnierzy hiszpańskiej armii. Członkowie specjalnej jednostki ratowniczej pomagają m.in. przy dezynfekcji lotniska El Prat w Barcelonie oraz portu morskiego w tym mieście.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama