Nowy numer 49/2023 Archiwum

Wybierz jasność

Myśl wyrachowana: Wszędzie widzisz zło? To masz problem ze wzrokiem.

Ktoś wrzucił do sieci taką modlitwę: „Dobry Boże, daj ludziom rozum, bo papier toaletowy, makaron i mąkę już mają”. Faktycznie, wielu ludzi pod wpływem internetowych strachów, że wszystkiego zabraknie, a jak coś będzie, to ceny poszybują pod niebo, zrobiło zapasy. Widziałem także mema przedstawiającego faceta w kombinezonie okrywającym całe ciało i w masce przeciwgazowej, który patrzy na widza i mówi: „Idę do Biedronki, chcesz coś?”.

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Franciszek Kucharczak

Dziennikarz działu „Kościół”

Teolog i historyk Kościoła, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, wieloletni redaktor i grafik „Małego Gościa Niedzielnego” (autor m.in. rubryki „Franek fałszerz” i „Mędrzec dyżurny”), obecnie współpracownik tego miesięcznika. Autor „Tabliczki sumienia” – cotygodniowego felietonu publikowanego w „Gościu Niedzielnym”. Autor książki „Tabliczka sumienia”, współautor książki „Bóg lubi tych, którzy walczą ” i książki-wywiadu z Markiem Jurkiem „Dysydent w państwie POPiS”. Zainteresowania: sztuki plastyczne, turystyka (zwłaszcza rowerowa). Motto: „Jestem tendencyjny – popieram Jezusa”.
Jego obszar specjalizacji to kwestie moralne i teologiczne, komentowanie w optyce chrześcijańskiej spraw wzbudzających kontrowersje, zwłaszcza na obszarze państwo-Kościół, wychowanie dzieci i młodzieży, etyka seksualna. Autor nazywa to teologią stosowaną.

Kontakt:
franciszek.kucharczak@gosc.pl
Więcej artykułów Franciszka Kucharczaka