Nowy numer 23/2020 Archiwum

Bergamo: 20 księży chorych, 6 zmarło

20 księży włoskiej diecezji Bergamo zaraziło się koronawirusem, a 6 w minionym tygodniu zmarło – poinformował tamtejszy biskup, Francesco Beschi.

Mówiąc o tym doświadczeniu przed mikrofonami Rainews24, hierarcha podkreślił, że choroba COVID-19 nikogo nie pomija.

„W naszej diecezji jest wielu kapłanów i liczni narazili swoje zdrowie, a nawet życie, by być blisko swojej wspólnoty. Zatem ich choroba jest wyraźnym znakiem bliskości, bolesnym znakiem bliskości i udziału w cierpieniu” - powiedział biskup, nie kryjąc swego wielkiego smutku. Do prezbiterium diecezji Bergamo, z której pochodził papież św. Jan XXIII, należy obecnie około 700 kapłanów.

« 1 »
 • Anonim (konto usunięte)
  15.03.2020 16:47
  Uczymy się na włoskim przykładzie. Także odpowiedzialności za naszych księży. Bo nasz egoizm może zabijać. I to bardzo realnie. Naprawdę nie musisz iść do kościoła przez najbliższe dni i naprawdę jak już pójdziesz to stosuj się do zaleceń biskupów (Komunia św. na rękę, nie używaj wody święconej na wejściu i nie siadaj zbyt blisko sąsiada czy księdza).
  doceń 15
 • spe
  15.03.2020 17:22
  "Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich." (J 15,13)
  doceń 15
 • Anonim (konto usunięte)
  15.03.2020 18:01
  Panie Jezu, przyjmij ich ofiarę... A chorym daj wrócić do zdrowia, także dla dobra owiec, które im powierzyłeś...
  doceń 15
 • spe
  15.03.2020 21:08
  Świadectwo gotowości do ofiarności polskiego Kapłana: http://www.matuszny.opoka.org.pl/2020/03/o-czym-sie-nie-mowi-gdy-wszyscy-mowia-tylko-o-jednym/
  doceń 5
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama