Nowy numer 22/2020 Archiwum

5 kobiet pro-life, które warto znać

Z różnych światów, z różnych sfer. Łączy je miłość do nienarodzonych.

5 kobiet pro-life, które warto znać   Wangari Maathai. e pants / CC 2.0

Wangari Maathai - działaczka na rzecz środowiska i polityki. Była pierwszą Afrykańską kobietą, która otrzymała nagrodę Nobla „za wkład w zrównoważony rozwój, demokrację i pokój”. Studiowała biologię na uczelniach amerykańskich i niemieckich. Doktorat w dziedzinie weterynarii obroniła na Uniwersytecie w Nairobi, gdzie następnie wykładała anatomię zostając pierwszą w Afryce Wschodniej kobietą-profesorem.

Była zwolenniczką życia i nalegała na przywrócenie prawa kenijskiego, które gwarantowało ojcom odpowiedzialność finansową za ich dzieci.

- Zarówno [kobieta, jak i jej dziecko] są ofiarami - powiedziała norweskiej gazecie "Dagen".

"Nie ma powodu, dla którego ktoś, kto został poczęty, nie miałby okazji się urodzić i prowadzić szczęśliwego życia. Zakończenie życia jest błędem. Kiedy zezwalamy na aborcję, karzemy kobiety... i karzemy dzieci, których życie zostało zakończone... Chcę, żebyśmy się trochę cofnęli i powiedzieli: dlaczego ta kobieta i to dziecko są zagrożone? Dlaczego ta kobieta grozi przerwaniem tego życia? Co musimy zrobić jako społeczeństwo? Czego obecnie nie robimy jako społeczeństwo?"

« 1 2 3 4 5 »

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama