Nowy numer 23/2020 Archiwum

Mała Tereska w kraju kangurów

Trwa peregrynacja relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus i iej świętych rodziców, Ludwika i Zelii Martin dookoła Australii. Tysiące pielgrzymów modli się przy relikwiarzach.

Relikwie rodziny Martin odbywają czteromiesięczną peregrynację po Australii, która rozpoczęła się w diecezji Wilcannia-Forbes, w kościele św. Wawrzyńca. Poranna Msza powitalna transmitowana była na żywo do wszystkich szkół katolickich, a 150 dzieci utworzyło straż honorową przy relikwiarzach. - Wielu z nas wychowało się czytając zapiski św. Tereski, dlatego z niecierpliwością oczekiwaliśmy na to wydarzenie - powiedział Hugo Chris, wicekanclerz diecezji.

Dołącz do wielkopostnego cyklu Gościa.pl #wyzwanieświęty: Będzie świętą albo demonem

Przez cały dzień kościół był otwarty dla pielgrzymów, tak aby każdy, kto chciał, mógł pomodlić się przy relikwiach świętych. Podczas nabożeństwa dziękczynnego wierni dzielili się swoimi doświadczeniami ze św. Tereską. - Rozwiała strach przed Bogiem. Wierzyła głęboko, że Bóg jest jej Rodzicem, mówiła, że nie można bać się Boga, który stał się małym Dzieckiem. Miała niezwykłą świadomość Bożej miłości - mówił bp Columba Macbeth Green. - Uczy nas, że nie wolno przegapić żadnej okazji do czynienia dobra. Czasem wystarczą najdrobniejsze gesty, uśmiech, miłe słowo - dodał i zaznaczył, że "mała droga" św. Tereski miała wpływ i na jego powołanie.

Św. Teresa z Lisieux zmarła w 1897 roku i 28 lat później została ogłoszona świętą przez papieża Piusa XI. Jej rodzice, święci Ludwik i Zelia, są jedynym kanonizowanym małżeństwem. - Borykali się z problemami, z jakimi zmagają się i współczesne rodziny. Dlatego są tak bardzo aktualni - powiedział bp Green.

Mała Tereska w kraju kangurów   Relikwiarz z relikwiami św. Teresy od Dzieciątka Jezus Roman Koszowski /Foto Gość

Australijska peregrynacja relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus i małżonków Martin zakończy się w maju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama