Nowy numer 22/2020 Archiwum

Hołownia: Jeśli prezydentem zostanie kandydat niezależny, możliwe wcześniejsze wybory parlamentarne

Jeśli kandydat niezależny wygra wybory prezydenckie możliwe są przedterminowe wybory parlamentarne - ocenił w środę w Poznaniu kandydat na prezydenta Szymon Hołownia. Dodał, że jego komitet w ramach internetowej zbiórki otrzymał do tej pory 350 tys. zł.

Szymon Hołownia w rozmowie z dziennikarzami w Poznaniu podkreślił, że aby zostać prezydentem w Polsce trzeba otrzymać około 9 mln głosów. "Jeżeli znajdzie się tylu ludzi w Polsce, którzy zagłosują na kandydata niezależnego, to automatycznie tworzy się zupełnie nowy twór, zupełnie nowa większość. Nie partyjna, ale polityczna, która daje do myślenia wszystkim partiom politycznym, które są na scenie. Wtedy może wydarzyć się wszystko. Z rozwiązaniem Sejmu włącznie" - powiedział kandydat.

Jak dodał, jego dotychczasowa obecność na polskiej scenie politycznej nauczyła go, że "to jest z jednej strony działalność ściśle strategiczna, a z drugiej strony jest reagowanie na karty, które są rozdawane na nowo każdego dnia".

"Jestem w stanie sobie wyobrazić, że po takim wstrząsie, jakim byłby wybór kandydata spoza tego zabetonowanego systemu, może się wydarzyć absolutnie wszystko. Bo przywódcy partii politycznych dojdą do wniosku, że w tej sytuacji będzie im się to bardziej opłacało niż status quo. Moim zdaniem wszystkie karty są w grze" - podkreślił.

Hołownia zapowiedział, że jego kampania zostanie sfinansowana ze zbiórki obywatelskiej. "Uruchomiliśmy konto w poniedziałek. Od wczoraj działa zbiórka. Cieszę się, że mogę powiedzieć, że mamy już ponad 350 tys. zł z małych wpłat od ludzi, którzy wpłacali po 20 zł, po 10 zł, po 50 zł. Ta suma rośnie z dnia na dzień, z godziny na godzinę. Wierzę, że tę kampanię właśnie w ten sposób sfinansujemy" - powiedział kandydat na prezydenta.

« 1 2 »
 • proMiriam
  21.02.2020 09:31
  Hołownia, skądinąd miły, młody i bez żadnego doświadczenia politycznego chłopak, tą wypowiedzią pogrąża swoje rozumienie wszystkiego. Jest taki sam, jak reszta, którzy działają pod hasłem: A teraz, ....., JA. Przepraszam, Panie Hołownia, ale czy powinnością prezydenta nie jest współpraca ze wszystkimi siłami politycznymi i poszanowanie zastanego już porządku konstytucyjnego, w tym kalendarza wyborczego, aby dać wzór kohabitacji?
  doceń 9
 • CSOG
  24.02.2020 21:06
  i tak właśnie przegrywa się kampanię. Mobilizując elektorat przeciwnika. :) :) :)
  Zaczynam lubić tego pana. :) :) :)
  doceń 2
 • beniamin82
  24.02.2020 22:30
  W tej chwili niestety mamy tak że prawa i lewa strona sobie przeszkadza nawzajem zamiast działać wspólnie. Przecież w Sejmie jest mnóstwo dobrych ludzi którzy mimo że należą do różnych partii chcą coś zmieniać. Teraz możliwości współpracy nie ma. Taki klimat.
  doceń 0
 • beniamin82
  24.02.2020 22:31
  Kandyat bezpartyjny może doprowadzić do zmiany myślenia obecnych posłów. I albo się dogadają i będzie super, albo się rozwiążą.
  doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama